22.4 C
New York
June 28, 2022
DardaniaNews
Featured Lajme

Albin Kurti: Nesër do të shkoj në takim te Presidenti

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se do të shkojë në takimin që ka thirrur presidenti për ditën e mërkurë me të gjithë liderët e partive pas votimit të mocionit të votëbesimit.

“Këshilltarët e mi ligjorë, e kanë pasur për detyrë ta vlerësojnë ftesën e presidentit, dhe sugjerimi i tyre është që të shkoj në takim nesër, dhe unë do të shkoj si kryeministër në detyrë”, ka thënë Kurti në KTV.

‘’Për përshtypjen time që më duhet ta konfirmoj nesër. Presidenti po sillet sikur 25 marsi është 3 shkurti. Sikur që rrëzimi im i parë është sikur tentativa ime e parë’’, thotë ai.

‘’Presidenti ka shkuar me deputetutë të Listës Serbe në Brezovicë dhe iu ka thënë mos e votoni në tentativën e parë dhe më pas në tentativën e dytë e bën LDK’ja me dikënd tjetër. Por pakicat serbe ishin në seancë me 3 shkurt’’, shtoi Kurti.

Related posts

Momente të nxehta, Enca fotografohet në shtrat me Beartin dhe rrjeti u çmend

dardanianews

Doli videoja e tij duke uruar ekipin serb, flet kryetari i delegacionit të Shqipërisë

dardanianews

Skenari i përgatitur për shkarkimin e Veliut, kush do të i ndalojë këto “erëra” për rrëzimin e Qeverisë

dardanianews