14.4 C
New York
May 6, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Albin Kurti pasi u sulmua në Skenderaj: S’ka kush del i pari, na kemi me dalë të parët

Kryetari i VV-së, Albin Kurti po vazhdon tubimin elektoral në Drenicë, mirëpo atje nuk u prit edhe mjaft mirë, shkruan Indeksonline.

Kurti i prit me brohoritje “UÇK, UÇK”, “Thaçi, Thaçi” madje edhe u sulmua me gurë nga qytetarët atje.

Megjithatë Kurti nuk u largua pa i thënë disa fjalë për zgjedhjet e 14 shkurtit.

“Miqve e dashamirëve që keni, farefisit të juaj…që të dilni masivisht në zgjedhje, sepse fitorja kësaj radhe nuk është veç me dalë të parët, se s’ka kush del i pari, na kena me dalë të parët”, ka thënë Kurti në tubimin e mbajtur në Skenderaj.

 

Related posts

Vdekja e themeluesit të LDK-së deri tek akuza e Thaçit nga Specialja, këto janë fjalët e gazetares angleze

dardanianews

Shenja që tregojnë se arteriet tuaja janë të bllokuara dhe duhet të shkoni menjëherë tek mjeku

dardanianews

Skender Hyseni kandidat i LDK-së për kryeministër të Kosovës?

dardanianews