14 C
New York
December 11, 2023
DardaniaNews
Featured

Arrin në 35 numri i të prekurve me koronavirus në vend

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se nga 20 mostrat e dyshuara për virusin COVID-19, dy prej tyre kanë dalur pozitiv, raporton Gazeta Express.

Sipas njoftimit, këto dy raste janë njëri person nga fshati Petrovë komuna e Shtimes, e gjinisë mashkull me moshë 44 vjeç dhe tjetra me vendbanim në Prishtinë nga komuna e Prishtinës e gjinisë femër e moshës 39 vjeç.

Deri më tani është bërë e ditur se 35 persona janë të prekur me koronavirus në Kosovë./Express/

Related posts

Skandaloze: Kafeneja në Tiranë mbushet me simbole të Cervena Zvezdës (FOTO)

dardanianews

Lajmi i fundit: Vrasje në Vranjevc, therret për vdekje një nxënës

dardanianews

Tufa e gjashtë luanëve kërcejnë mbi gjirafën për ta vrarë, por pa sukses

dardanianews