19.2 C
New York
May 27, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Edhe Milaim Zeka merr kërcënime të frikshme, publikon emrat e kërcënuesve – përmend edhe Isa Mustafën

Pas gazetarit Berat Buzhala, edhe ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, ka publikuar mesazhet kërcënuese që ka marrë nga disa persona.

Ai në profilin e tij në Facebook, ka publikuar mesazhet e frikshme që kanë ardhur nga disa persona në llogarinë e tij.
A kështu doni me bë ndryshimin a?! Po ju po doni me qu këtë vend në mesjete. Isa Mustafa të gjitha të këqijat nëse i kanë, rrugaçë nuk janë. Edukata familjare nuk ju mungon”, ka shkruar Zeka.

Ja shkrimi i Zekës:
Qe qysh ky Labi Lalinowci me Vlora Rexhaj e shume aktivist tjere te Albinit, na i shajne grate. Le keta, po shihe, kur ky Labi thote: “Ta peshurri femine ne djep”! A nuk jane keto kerecenime?!

Dhe nje rrugaçe, me emrin Vlora, qe do duhej ta kishte Sllobodanke, ja bane Like sharjet e ketij pedofili. Kjo bastarde, per fatin e zi, jeton ne Europe.

A keshtu doni me ba ndryshimin a?! Po ju po doni me qu kete vend ne mesjete. Isa Mustafa te gjitha te keqijat nese i kane, rrugaçe nuk jane. Edukata familjare nuk ju mungon.

Dijeni nje diçka: Kam qene per ndryshim. Kam qene 100 perqind kunder politikave te kaluara, po me keni bindur se ju qe shani e felliqni keshtu neper rrjete sociale, jeni zooa e trashe e mutesise sllave.
Gjyshi im, ndjese paste, me ka pas thane se sllavet na kane sjellur te shamen. Ma ka pas lane amanet qe kush lyp me sha, duhet vetem serbisht me ja kendu kengen. Mos e felliqe gjuhen shqipe me sha shqip, me thoshte i ndjeri.

Ju prokurore te nderuar, lexoni keto mesazhe, edhe gjykoni vet. Dikush mundet mem ra, edhe mem vra, vetem nese di mu frigu prej juve, shka u bafsha! Ju jeni turpi i ketije vendi. Ne turp ua kalojne vetem ata qe per pushtet, jo per shtet, u bane bashke me juve!!!
Krejte lufta u ba rreth nje citati te Haki Abazit. Keta mendojne qe gjanat munden me i fshi nga arkiva!

Related posts

Buzhala: Vetëm ky politikan me këtë vendim mund ta përfundojë krizën politike në Kosovë

dardanianews

Edona James poston foto me nipin e Hamëz Jasharit

dardanianews

Pamje të rënda, momenti kur Einxhel rrëzohet dhe thotë se e theu krahun

dardanianews