21.3 C
New York
June 25, 2022
DardaniaNews
Featured Lajme

Atyre që paguhen nga shteti pagat u dalin më herët këtë muaj

Pagat për punëtorët që paguhen nga buxheti i shtetit do të dalin më herët këtë muaj, raporton Express.

Në Ministrinë e Financave deklarojnë se kjo po bëhet për të ndihmuar në procesin e përballimit të masave kundër pandemisë.

Zëdhënësi i Ministrisë së Financave, Muharrem Shahini i ka thënë Gazetës Express se pagat do të ekzekutohen më 26 mars.

“Ministria e Financave dhe Transfereve, përkatësisht Thesari ka bere planin e rrjedhës së parasë sipas te cilës kryhen të gjitha obligimet ndaj të gjithë përfituesve para kohës, për të ndihmuar në procesin e përballimi të masave kundër pandemisë. Prandaj ju njoftojmë se sipas planeve aktuale, pagat për sektorin publik (përfituesit që paguhen nga buxheti i shtetit) do të procesohen para kohës, me datën 26 Mars 2020”, thuhet në përgjigjet e Shahinit drejtuar Gazetës Express.

Related posts

Vallëzon mbi tavolina si milioner, por Abrashit në ministri i është “bllokuar” tavolina nga kontratat e pa nënshkruara

dardanianews

Në vendin dhe momentin e duhur, mësuesja ia shpëton jetën nxënësit që po ngufatej

dardanianews

E rëndë në kopshtin zoologjik! Gruaja hedh vajzën në kafazin e ariut

dardanianews