5.6 C
New York
December 9, 2023
DardaniaNews
FeaturedSport

Befasi: Ja kush është favorit për të fituar Topin e Artë këtë vit

Topi i Artë do të jetë në mesin e shumë gjërave që koronavirusi ka afektuar në futboll.

Në çmimin i cili jepet nga France Football në çdo dhjetor, votojnë rreth 193 gazetarë nga e gjithë bota.

Këtë vit, me kampionatet e pezulluara, me Ligën e Kampionëve dhe të Evropës të shtyrë, me Kampionatin Evropian dhe Kupën e Amerikës gjithashtu, do të jetë një sfidë e madhe për të vendosur se kujt do t’i takojë ky trofe.

Nëse France Football vendos ta dhurojë edhe këtë vit këtë çmim, do të duhen të merren përbuzë paraqitjet e muajve janar dhe shkurt.
Sipas Marca, lojtari favorit për ta fituar do të ishte Ciro Immobile i Lazios, që është golashënuesi më i mirë në Evropë.

Lionel Messi është lojtari që ka fituar më së shumti këtë çmim, plotë gjashtë herë.

Related posts

Rezultati i zgjedhjeve, Basha thyen heshtjen

dardanianews

Videoja nga morgu ku kufoma “rikthehet në jetë”, flet Ministria e Shëndetësisë

dardanianews

Nëna e Vjosa Osmanit, një nga mijëra infermieret në Kosovë që janë në vijën e frontit ndaj Covid 19

dardanianews