25.4 C
New York
June 28, 2022
DardaniaNews
Featured Lajme

Berisha dhe protestuesit i drejtohen Kryeministrisë

Pas shpërndarjes nga RENEA e FNSH, turma e protestuesve është zhvendosur në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, duke ju drejtuar Kryeministrisë.

Turma udhëhiqet nga ish-kryeministri Sali Berisha, i cili vijon të mbajë në hundë maskën kundër gaz.

Protestuesit tentuan të hynin në selinë e PD, duke shkatërruar e shqyer dyert e dritaret e selisë. PD kërkoi ndërhyrjen e policisë, FNSH dhe RENEA, të cilët shpërndanë turmën me gaz lotsjellës dhe ujë.

 

Related posts

41 vjeçari nga Presheva qe 5 ditë i zhdukur, ende asgjë nuk dihet për vendodhjen e tij

dardanianews

Babai i vëllezërve Arifaj: Nuk me rrjedhin lotët për shkak të ngushëllimeve të shqiptarëve

dardanianews

Lajmi i fundit: Këtu mund të aplikoni për 100 euro shtesë

dardanianews