14.4 C
New York
October 27, 2021
DardaniaNews
Featured Moti

Bora mbulon këtë vend në Kosovë, pamje prej atje

Në disa vise kodrinoro-malore të vendit tashmë kanë filluar edhe reshje të bores, raporton Express.

Pas Bajgorës, bora ka mbuluar edhe Rugovën. Fotografi nga bora e parë atje janë publikuar edhe në media.

Ndryshe, sot gjatë ditës pritet të ketë mot pjesërisht të vranët, derisa prej të premtes dhe përgjatë fundajës do të ketë kthjellime dhe pritet të jetë më ngrohtë, ka njoftuar Prishtina Weather.

Të premtën në mëngjes parashihet mot më i ftohtë, e gjatë ditës më ngrohtë, duke vazhduar edhe në fundjavë.

Edhe ditën e hënë vazhdon të mbajë mot kryesisht me diell, e orëve të mbrëmjes me shtim të vransirave.

Indeksi i cilësisë së ajrit do të jetë kryesisht në vlera të pranueshme./Gazeta Express

 

Related posts

Kush i prinë listës së VV-së, Albin Kurti apo Vjosa Osmani, flet bashkëpunëtori i kësaj të fundit

dardanianews

Luana Vjollca thekson vijat trupore në foton me bikini

dardanianews

Kurti: Ja si e mora vesh për marrëveshjen sekrete Thaçi-Vuçiq

dardanianews