15.7 C
New York
June 24, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Deklarata shkouese: “Ish këshilltarja e Thaçit, Dhurata Hoxha kishte paguar 168 mijë euro për të promovuar ndarjen e Kosovës”

 

Ideja për ndarjen e Kosovës, apo ndryshimin e kufijve ose ndërrimin e territorit me Serbinë është ide e kamotshme.

Mirëpo, me këtë ishte pajtuar ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Sipas analistit politik Gani Qarrit, një ide e tij e përkrahur nga Thaçi, kishte filluar qysh nga viti 2018.

Ai thotë se, në qeverisjen e PAN-it e udhëhequr nga Ramush Haradinaj ishte paguar mbi 168 mijë euro nga ish ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha për një firmë franceze për të promovuar ndarjen e Kosovës.

Related posts

“Letër për Tomë Gashin” Milaim Zeka i rikthehet zënkës me avokatin e veteranëve

dardanianews

Thirrja e rrezikshme e Gani Kocit, kundër Kurtit, Osmanit dhe shumë personaliteteve tjera, a është ky kërcënimi më i fuqishëm i bërë haptas?

dardanianews

Rexhep Selimi në listën e zezë të SHBA-ve, Gjykata Speciale e akuzon për këtë gjë “10shin” në këtë pikë të aktakuzës

dardanianews