14.9 C
New York
May 30, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Vdes Kim Jong Un!

Udhëheqësi i Kores së Veriut, Kim Jong Un, ka vdekur, ka bërë të ditur një rrjet televiziv nga Hong-Kongu.
Ndërkaq, më herët një gazetë e njohur japoneze kishte shkruar se Jong Un ndodhet në gjendje vegjetative, pasi iu nënshtrua një ndërhyrjeje kirurgjike.

Zëvendësshefi i një transmetuesi të Hong Kongut, HKSTV Hong Kong Satellite Television, një medie kjo e mbeshtetur nga Pekini, ka pretenduar se Kimi ka vdekur, duke cituar “një burim shumë solid”.
Disa raporte të pakonfirmuara, të atribuara burimeve të zyrtarëve në Pekin, thanë se një operacion për vënie të stentës diktatorit shkoi keq pasi duart e mjekut po dridheshin aq shumë.

Related posts

Baton Haxhiu e Berat Buzhala e kaluan kufirin ilegalisht dhe erdhën në Kosovë?!

dardanianews

Reagon Grenell: Një gjë është e sigurt, Albin Kurti gjithmonë është kundër SHBA’së

dardanianews

Qershor 1997: Momenti kur me granatë u tentua vrasja e Sali Berishës (Video)

dardanianews