14.4 C
New York
May 6, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Donika Kadaj: Hoti po e luan rolin e tij në orkestrën e dirigjuar nga dy presidentët, Thaçi e Vuçiq

Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj Bujupi ka kritikuar ashpër qeverinë e re të Kosovës dhe kryeministrin Hoti, përcjellë “Bota sot”.

Për këtë të fundit, ajo thotë se po e luan rolin e tij në orkestrën e dirigjuar nga dy presidentët, Thaçi e Vuçiq.

Hiq më mirë nuk e lë as për presidentit Thaçi, për të cilin Kadaj Bujupi thotë se po e çon vendin drejt një vrime të zezë prej ku Kosova mund të dalë e gjymtuar.

Postimi i saj i plotë:

Masat e reciprocitetit u hoqën për t’i hapur rrugë një dialogu krejtësisht të paqartë me Serbinë, që synon ta prodhojë një marrëveshje edhe më të paqartë për Kosovën. Kryeministri Hoti nuk u dorëzua, ai thjesht po e luan rolin e tij në orkestrën e dirigjuar nga dy presidentët, Thaçi e Vuçiq, të cilët qe sa vite po nguten për ta arritur një marrëveshje fshehurazi nga popujt e tyre nëpër kthinat e Brukselit dhe Uashingtonit.
Presidenti Thaçi po e çon vendin drejt një vrime të zezë prej ku Kosova mund të dalë e gjymtuar, duke e imponuar autoritetin e tij mbi Kryeministrin Hoti. Fillim i keq!

 

 

Related posts

Koronovirusi “preferon” të ftohtin e thatë

dardanianews

Tashmë ky është kandidati i LDK-së për kryeminister

dardanianews

Albulena Haxhiu tregon se kur do të formohet Qeveria Kurti 2, flet dhe për emrat e ministrave

dardanianews