24.7 C
New York
June 21, 2021
DardaniaNews
Featured Kuriozitete Natyra

E besoni? Kjo pulë kushton 2500 dollarë, arsyeja do habiteni

E besoni? Kjo pulë kushton 2500 dollarë, arsyeja do habiteni

 

Lloji i pulave, Ayam Cemani, janë pulat më të shtrenjta në botë, dhe kur themi të shtrenjta e kemi fjalën për një shumë prej 2500 dollarë.

 

Këto pula janë të veçanta pasi ato janë të zeza si në pjesën e jashtme ashtu edhe në atë të brendshme.

 

Puplat e tyre janë të zeza, sqepat, kthetrat, madje edhe mishi, eshtrat dhe të gjitha organet e brendshme janë të tilla.

 

I vetmi element jo i zi i këtyre shpendëve është gjaku, i cili ka ngjyrë të kuqe, siç është tek të gjithë kafshët, shpendët dhe njerëzit.

Vetëm një pulë ‘Ayam Cemani’ arrin çmimin deri në 2 500 dollarë.

Kështu që është shumë e veçantë, është një pulë e një race të rrallë”.

Related posts

A po paralajmëron Xhafer Tahiri një parti të re me në krye Vjosa Osmanin?

dardanianews

Xhavit Haliti: “Vendlindja Thërret” ka pasë pak pare, s’ka qenë fond që duhet me i kushtu aq rëndësi

dardanianews

Reagon Milaim Zeka pasi Qeveria shkarkoi bordin e ShKUK-së – ka një thirrje për Albin Kurtin

dardanianews