14.2 C
New York
June 24, 2021
DardaniaNews
Uncategorized

Presidentët bëhen bashkë, nderojnë ish presidentin historik Ibrahim Rugova në ditën e tij

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në ditën e Presidentit ka kujtuar ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugovës.

Me rastin e shënimit të 24 majit-Ditës së Presidentit, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani së bashku me ish-Presidentët Sejdiu, Pacolli dhe Jahjaga kanë bërë homazhe te shtatorja e ish-presidentit Ibrahim Rugova.

Osmani ka thënë se këtë ditë e ka filluar duke nderuar arkitektin e pavarësisë, Ibrahim Rugovën.

“Sot është dita e presidentit e shpallur si e tillë nga presidentit historik, Ibrahim Rugova,  jam e nderuar që së bashku me ish presidentët e filluam ditën duke nderuar arkitektin e shtetit tonë, njeriu që bëri bashkë shtetin e Kosovës, 24 maji është ditë e rëndësishme sepse përafërsisht 3 dekada më herët qytetaret e Kosovës treguar cili është vullneti i tyre në rrugë të drejtë për shtet të pavarur”, deklaroi Osmani.

Image

Related posts

BISHZ (BASHKIMI I INTELEKTUALEVE SHQIPTAR NE ZVICËR) KA THEMELUAR FONDIN PËR TË NDIHMUAR BOTIMIN DHE PËRKTHIMIN E LIBRAVE TË VEÇANTA ME TË DHËNA E DËSHMI PËR KULTURË DHE HISTORI

dardanianews

Përplasja e shefave të grupeve, Rexhep Selimi e Daut Haradinaj kapen nga distanca

dardanianews

Albin Kurti i reagon ashpër Richard Grenellit

dardanianews