19.3 C
New York
June 15, 2024
DardaniaNews
KeshillaShowbiz

“E tradhtova gruan për tre vite, por edhe ajo filloj me kolegun e saj…”

E dashur Deidre: Nuk e kuptova dhimbjen që i shkaktova gruas sime duke bërë seks me gra të tjera derisa ajo më dha një shije të “ilaçit” tim.

Unë jam dërrmuar plotësisht!

Unë kam qenë gjithmonë një Jack-the-djalosh. Kam qenë para dhe pas martesës. Unë e var kokën nga turpi tani kur mendoj se çfarë i bëra gruas sime.

E pranoj që në tre vitet e para të martesës nuk kam qenë aspak i fokusuar te gruaja ime.

Unë jam 40 tani. Kur djali ynë lindi shtatë vjet më parë, jeta ime ndryshoi. Unë ndalova së piri çdo fundjavë dhe i dhashë fund tradhtisë.

E kanalizova energjinë time tek djali ynë, duke luajtur dhe duke qenë në shtëpi me të sa më shumë që mundesha.

Gruaja ime është 38 vjeç dhe gjatë dy viteve të fundit ajo filloi të dilte më shumë. Ajo vinte vonë në shtëpi dhe ndonjëherë kisha dyshime për besnikërinë e saj, por si mund ta akuzoja për të kaluarën time të rrahur?

Vitin e kaluar ajo kishte depresion. Ajo më tha, por unë nuk e mbështeta. Mendova se ajo do ta kapërcejë.

Më pas pashë një mesazh me tekst nga një kolege e punës dhe kuptova se ajo kishte një lidhje. Ne u grindëm dhe ajo më tha se e kisha injoruar.

Jeta jonë seksuale ishte ndalur dhe unë mezi e mbajta dorën e saj, nuk e kisha problem ta puthja. Ajo ishte në fund, por unë isha i verbër ndaj ndjenjave të saj për veten – ose për mua.

Ajo më tha se i pëlqente shpërqendrimi nga martesa jonë pa dashuri. Dhe unë jam aq i trishtuar që nuk e pashë atë që ajo kishte nevojë.

Ajo i ka dhënë fund lidhjes dhe ne po punojmë për gjëra, por nuk mund ta kaloj mendimin e saj me këtë djalë.

Çdo film romantik që shikoj apo çift që shoh në rrugë, e mendoj atë me të. Ata ende punojnë së bashku.

Jam i shqetësuar se kjo po prek djalin tim. Si mund të kisha qenë kaq egoist për të tradhtuar? Tani është kthyer për të më kafshuar.

Deidre thotë: Ju keni pasur një thirrje të ashpër zgjimi, por jeni në një pozicion më të mirë se shumë njerëz. Ajo ju ka treguar se çfarë i duhet dhe si ta fitoni më mirë atë.

Dashuria dhe dëshira që ajo kërkon ju jep një rrugë për të punuar dhe ju veçon nga të qenit thjesht miq.

Kapeni këtë mundësi me të dyja duart.

Related posts

Zhvishen në bregdet vjehrra dhe reja, Mihrija me Tringën

dardanianews

Tuna e shijon momentin mes dy burrave në Zanzibar

dardanianews

Kërkesa të mëdha për të parë filmin, Luizi tregon si t’u bëhet zgjidhja biletave

dardanianews