10.1 C
New York
April 18, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Edhe babai i kryetarit të Prizrenit- Daver Haskuka privatizon në vlerë prej 71 mijë eurosh

Pjesë e privatizuesve në Kosovë është edhe babai i kryetarit të Prizrenit, Daver Haskuka.

Gazeta Blic e ka siguruar listën e plotë të procesit të privatizimit, e ku babai i Haskukës, ka privatizuar në vlerë prej më shumë se 70 mijë eurosh.

Daver Haskuka ka privatizuar asete të luajtshme, e që kanë qenë në likuidim në ndërmarrjen “Filigran” në Prizren.

Ky privatizim ka ndodhur në fillim të dhjetorit të vitit 2010.

 

Ky privatizim ka ndodhur në fillim të dhjetorit të vitit 2010.

 

 

Related posts

Parlamentarët europianë kërkojnë liberalizim të vizave për Kosovën

dardanianews

Ish këshilltari i Albin Kurtit, Shkëlzen Gashi, me fjalë të rënda për Albin Kurtin

dardanianews

“Vendimi i deputetëve për ta bërë Hotin kryeministër mund të jetë kundër vullnetit tim si qytetar, por është legjitim dhe legal”

dardanianews