14.3 C
New York
May 18, 2021
DardaniaNews
Lajme Shëndetësi

Ekskluzive: Masat e reja, nga ora 18:00 do të ketë kufizime, ja në cilat komuna

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj është duke shqyrtuar marrjen e disa vendimeve parandaluese pas rritjes së shifrave në vend.

Indeksonline mëson se masa e parë që do të merret është ndryshimi i orarit të punës të shumicës së bizneseve. Orari do të ndryshojë nga ora 21:00 që ishte deri më sot, në orën 18:00 deri në 05:00 të mëngjesit.

Vendimi i ri ndalon veprimtarinë e subjekteve afariste, bizneseve, përveç furrave, barnatoreve dhe marketeve të vogla.

Vendimi këtë vikend do të vlejë vetëm për komunat që janë në zonën e kuqe aktuale më numrin e rasteve me Covid19. Të hënën pritet që të shqyrtohen masa shtesë varësisht situatës pandemike në vend./Indeksonline/

Related posts

Shikoni si i sulen qentë endacak kësaj femre në Prishtinë, shpëtohet nga shoferët

dardanianews

Para se të shkonte në Hagë, Thaҫi i drejtohet Amerikës, por merr këtë përgjigje

dardanianews

Lajm i mirë, arrin kamioni më plot ndihma për Kosovën

dardanianews