22.5 C
New York
June 21, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Fshesa” e Gërvallës, liron nga detyra 12 ambasadorët e emëruar politikisht

Nga Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës kanë bërë të ditur se janë liruar nga pozita të gjithë ambasadorët që janë emëruar politikisht.

Nga Zyra për media e kësaj ministrie kanë deklaruar kjo është propozuar nga Ministrja e Donika Gërvalla tek Presidentja Vjosa Osmani.

“Në përputhje me Ligjin, Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD), ka përcjellë gjatë kësaj jave tek Presidentja e Republikës së Kosovës, propozimin për lirim nga detyra dhe tërheqje nga misioni diplomatik për të gjithë ambasadorët e Republikës së Kosovës, të emëruar politikisht, duke i falënderuar për punën dhe angazhimin e deritanishëm”.

Ndërsa, zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti, për klankosova.tv ka deklaruar se janë liruar 12 ambasadorë.

Po, janë liruar ambasadorët me çelës politikë, janë 12 të tillë”,.

Related posts

Cilat ushqime duhet t’i shmangni e cilat jo gjatë pandemisë

dardanianews

Infektologu Krasniqi: Me fat Kosovë, së shpejti numri i të shëruarve e kalon atë të rasteve aktive

dardanianews

Nëna e dy fëmijëve bëhet personi i parë në SHBA që merr vaksinën eksperimentale kundër koronavirusit

dardanianews