22.5 C
New York
June 21, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Hafiz Gagica pritet të bëhet ambasador në Gjermani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani sot ka liruar nga detyra Ambasadorin e Misionit Diplomatik të Kosovës në Gjermani, Beqë Cufajn.

Media merr vesh nga burimet se në vend të tij pritet të emërohet Hafiz Gagica.

Beqë Cufaj është shkarkuar nga detyra e Ambasadorit të Kosovës në Gjermani.

Sipas mediave në vend të tij presidentja Osmani pritet ta emërojë Hafiz Gagicën, ish kryetari i LDK-së për Gjermani.

Gagica, përpos që është i afërt me Presidenten Vjosa Osmani, është një ndër personat më të afërt të ministres së jashtme, Donika Gërvalla dhe si i tillë ka vite që asaj i ka shërbyer si këshilltar.

 

Related posts

Anita Haradinaj e mohon shkrimin e “Bota Sot” se është rrahur nga Ramush Haradinaj dhe është dërguar në emergjencë

dardanianews

Kryeqyteti i Koresë Jugore shtrëngon masat, urdhëron mbylljen e lokaleve shkaku i rasteve të reja

dardanianews

Letër befasuese nga Kurti, pas takimit qe patën sot me presidentin

dardanianews