11.1 C
New York
May 8, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Gozhdohet’ Hashim Thaçi: Në mediat vendore fyen si ‘boshkobuhë’ luftëtarin Anton Quni, e në Paris e Londër, Rugovën e etiketon si alkoolist kronik

Edhe analisti politik Agron Demi, ka reaguar pas paralajmërimit të presidentit, Hashim Thaçi për formimin e Qeverisë së re dhe njoftimit të Emisarit Special të Presidentit Donald Trump, Richard Grenell për rifillimin e dialogut mes Kosovës e Serbisë.

Ai thotë se presidenti aktual i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dy kanale dhe mesazhe komunikimi.

Demi me tej potencon se mediave ndërkombëtare u thotë se, si një ‘boshkobuhë’, ai vetë ka qëndruar larg vijave të frontit, a në mediat vendore fyen si ‘boshkobuhë’ luftëtarët e vërtetë si Anton Quni.

Tutje, ai gjithashtu thotë se Thaçi në Kosovë i bën homazhe Rugovës, kurse në Vjenë, Paris e Londër e promovon biografinë e sponsorizuar nga ai ku Rugova etiketohet si alkoolist kronik.

Ja shkrimi i tij:

Presidenti i ka dy kanale dhe mesazhe komunikimi:

Tëitter-in e përdorë për me lajmëru heqjen e reciprocitetit ndaj Serbisë, a facebook-un e përdorë ashtu si PLAN-i për me kritiku 1000 donacionet për testet e Covid-19 nga Serbia.

Mediave ndërkombëtare u thotë se, si një ‘boshkobuhë’, ai vetë ka qëndru larg vijave të frontit, a në mediat vendore fyen si ‘boshkobuhë’ luftëtarët e vërtetë si Anton Quni.

Kur partia e tij është në pushtet Kushtetuta interpretohet si ‘nuk ka qeveri pa fituesin e zgjedhjeve’, kur është në opozitë qeveritë krijohen edhe duke anashkalu fituesin.

Kur situata është e zakonshme ai kërkon shpallje të gjendjes së jashtëzakonshme; e kur situata bahet e jashtëzakonshme, ai sillet zakonshëm, ngase dikush si ai në kriza funksionon më së miri.

Në Kosovë i bën homazhe Rugovës, e në Vjenë, Paris e Londër e promovon biografinë e sponsorizuar nga ai ku Rugova etiketohet si alkoolist kronik…

Për shumëkë kjo disonancë konjitive kish me qenë dërmuese për shëndetin, po jo për Presidentin, ai kështu mbijeton.

Related posts

Asnjë i vdekur dhe 124 raste të reja me Covid19, brenda ditës në Kosovë

dardanianews

Shoqata e Prodhuesve të Vezëve iu bën apel qytetarëve të kenë kujdes, thotë se në treg ka vezë me sëmundje

dardanianews

Puthje në buzë në fushën e blertë, Ronaldo me një mashkull çmend rrjetin

dardanianews