9.1 C
New York
April 20, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Skandaloze, fillon fushata homofobike e Qeverisë Kurtit kundër Grenell!

Këshilltari politik i Kryeministrit në dorëheqje, Shkëlzen Gashi ka shpërndarë postimin e të dërguarit special të Presidentit amerikan, Donalt Trump për dialogun Kosovë –Serbi, Richard Grenell, shkruan GazetaBlic.Gashi me këtë rast ka komentuar këtë postim, duke përdorur fjalë fyese për ambasadorit Grenell. “Hajde – hajde mori vashë, po vjen puna tu u trashë..”, ka shkruar ai.

Por, iu kanë dashur vetëm pak minuta dhe Gashi dhe e ka fshirë këtë koment. Kjo nuk është hera e parë që antarë të VV-së dhe simpatizantë të kësaj parti përdorin fjalë fyese kundër ambasadorit Grenell dhe SHBA-së.

Në profilin e ambasadorit Grenell janë me dhjetëra postime, të cilat kanë përmbajtje homofobike dhe jo humane.

Related posts

Video/ Babai lejon të birin 2-vjeçar të luajë me gjarprin 3 metra të gjatë

dardanianews

“…legalizon ndikimin e Serbisë”, kështu e godiste VV marrëveshjen për të cilën u pajtua sot Bislimi

dardanianews

A po bëhet Ballkani me tre Kryeministra shqiptarë? Abazoviq drejt kryeministrisë malazeze

dardanianews