22.4 C
New York
May 27, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajmi i fundit

Haradinaj arrin marrëveshje me Mustafën për koalicion, këto janë pozitat që merr AAK

Është nënshkruar marrëveshja e koalicionit në mes të LDK’së dhe AAK’së, raporton Gazeta Express.

Lajmin e ka bërë të ditur kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj pas takimit me të parin e LDK’së, Isa Mustafën.

Ai ka bërë të ditur edhe emrat që i kanë për ministra, 4 ministri dhe 1 zëvendëskryeministër.

AAK merr Ministrinë e Drejtësisë, Arsimit, të Punëve të Jashtme dhe të Zhvillimit Ekonomik./Express/

Related posts

LAJMI I FUNDIT: Krahu i djatht i Putinit jep lajmin e fundit, tregon nëse Rusia do të përdorë armë bërthamore

dardanianews

Masa të reja kufizuese dhe ndëshkuese Kundër Përhapjes Së Koronavirusit

dardanianews

Deputetja e AAK-së: Albin Kurti, çka është kjo?

dardanianews