25.4 C
New York
August 20, 2022
DardaniaNews
Uncategorized

Incident lufte: Ushtari ukrainas vret pesë persona dhe ndodhet në arrati, besohet se ka kallash me 200 plumba

Një ushtar i Gardës Kombëtare të Ukrainës ka qëlluar me armë në drejtim të rojave të sigurisë në një fabrikë ushtarake në pjesën qendrore të Ukrainës për arsye të panjohura, duke vrarë pesë persona dhe duke plagosur pesë të tjerë, tha policia.

Të shtënat ndodhën të enjten herët në mëngjes në Dnipro, në fabrikën e raketave “Pivdenmash”, gjatë dorëzimit të armëve te rojat, tha një ministri ukrainase përmes një deklarate.

Policia tha se katër ushtarë dhe një grua civile janë në mesin e viktimave, shkruan The Guardian, përcjell Gazeta Express.

Policia është vënë në kërkim të ushtarit që ndodhet në arrati. Sipas policisë, ai ka një armë të tipit kallashnikov dhe 200 plumba.

Incidenti ndodhi rreth orës 3 e 40 minuta të mëngjesit sipas kohës lokale, kur sulmuesit po i dorëzohej arma në fillim të ndërrimit, thanë autoritetet.

Related posts

Napolitano: Nëse Rugova do të kishte qenë amerikan, do të kishte pushtuar botën me diplomaci

dardanianews

Italianja e infektuar me koronavirus në Kosovë ishte me 500 gra në një aheng

dardanianews

Stresi kërcënon pas humbjes së PD: Nga nesër mbrëma fillon lufta civile

dardanianews