22.4 C
New York
May 27, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

“Ja dokumenti për ta goditur Vjosa Osmanin dhe LDK-në”, paralajmërohet partia e re nga Osmani me 9 deputetë të LDK-së

Ish deputeti dhe gazetari Milaim Zeka, në një postim në Facebook ka paralajmëruar se po zhvillohet një fushatë për ta goditur Vjosa Osmanin.

Sipas tij, ekziston një person i cili quhet Kujtim Kurti, që sipas Zekës, është punëtor i shërbimit serb.

Zeka thekson se pikërisht ky person nxorri propagandën që u rrëzua qeveria, ndërsa tash po përgatitet për Vjosa Osmanin.

Postimi i tij i plotë:

Si po e perdore sherbimi rusoserb agjentin e tyre ne Holande?!

Pad dokumentit per gjoja “ndarje te Kosoves” ja dokumenti per ta goditur Vjosa Osmanin dhe LDK-ne

Kujtim Kurti, ish punetor i Komunes te Prizrenit, ish perkthyes per KFOR-in gjerman, punetor defakto i sherbimit sekret serb, tani me vendbanim ne Holand, i veshur me petkun e nje pronari te nje agjencie turistike, ka dale diteve te fundit me “analiza”, dokumenta “secrete”, te cilat i nenshkruan ne funde si ASS ( Sherbimi secret Shqipetar)!

Marrite e tije, besohen nga shume qytetare te thjeshte, deri tek krere politik shqipetar te Kosoves. Ky eshte rasti identik sikurse me Sh. K nga Malisheva, i cili kishte arritur t ‘ i mashtronte te pakten dy kryetare te partive politike, po dhe disa individ brenda ambasades te Suedise.

Tash, ky Kujtimi, (per dallim prej te parit, qe ishte profiter dhe mashtrues per pare, bashke me disa amerikan) po prodhon dokumenta, te cilat po shkaktojne deme kolosale ne shoqerine shqipetare. Dokumenti pare ishte fatal per rrezimin e qeverise, dokumnti i dyte eshte per Vjosa Osmanin!

Si po e perdore sherbimi rusoserb agjentin e tyre ne Holande?!Pad dokumentit per gjoja “ndarje te Kosoves” ja…

Posted by Milaim Zeka on Friday, March 27, 2020

Related posts

Zyra e UÇK’së ku ishin Kurti e Demaçi, si u raportua më 1999 për transformimin e saj

dardanianews

Vëllau i presidentit Thaçi po hetohet për ahengun, ku dyshohet të jenë shkrepur 50 plumba

dardanianews

Pamje: Mjetet ruse shihen afër Kievit, Ukraina thotë se ato kanë hyrë në një distrikt

dardanianews