10.1 C
New York
April 18, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Milaim Zeka: Vizita e Kurtit në veri zbuloi rrenën 20 vjeçare të politikës

Ish-deputeti Milaim Zeka ka komentuar tentim-vizitën e sotme në veri të Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit. Zeka thotë se ajo pjesë e Kosovës vazhdon të kontrollohet nga Serbia.

“Edhe ata policë në uniformë kosovare, andej urës, janë vetëm sa për sy e faqe”, shkruan Zeka në Facebook.

Shkrimi i plotë i Zekës në Facebook:

Qe 20 vite rresht, dite edhe nate, jam munduar ta flas te verteten perpara qytetarit te shkrete te Kosoves. E kam thene edhe ne media, edhe ne foltoren e Kuvendit, se prej Ures te Ibrit, deri ne kufi me Serbi, çdo gje kontrollohet nga Serbia. Edhe ata police ne uniforme kosovare, andej ures, jane vetem sa per sy e faqe. Nejse.

Sot, Albini, bashke me Vjosen u munduan ta thejne kufirin, po bandat e egersuara, i detyruan te kthehen mbrapa. E bash sot, Albini dhe Vjosa, u dashte me bertite edhe Amerika, edhe Amelika. Mos me qene Amerika ime dhe Amelika e Albinit, sot, jo qe i kishin kthy kendej, po edhe nje hu ne bythe ja kishin ngule Agim Bahtirit, jo per diçks tjeter, po vetem sa per me shiku seri…!!!

 

Related posts

Konfirmohen rastet e para të gripit të shpendëve H5N8 tek njerëzit

dardanianews

Ujësjellësi “Prishtina” Çkapet nga PDK, AAK e NISMA – kapet nga VV-JA

dardanianews

E rëndë: Shoku i klasës i kërkon Besnik Mustafës, ta mbys babain për hirë të popullit

dardanianews