25.3 C
New York
April 15, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Ky është orari i ri i qarkullimit për qytetarët

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar orarin e ri të qarkullimit.

Tani qytetarët, ashtu siç edhe ishte paralajmëruar, do të kenë të drejtë dalje dy herë nga dy orë në të njëjtën e ditë.

Lehtësimi gradual i masave do të vazhdojë edhe me hapjen e disa bizneseve dhe ndërmarrjeve afariste.

Masat do të jenë në fuqi prej datës 18 maj deri më 1 qershor.

https://m.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1666329156857998&id=59768940705531

 

Related posts

Nëna e dy fëmijëve bëhet personi i parë në SHBA që merr vaksinën eksperimentale kundër koronavirusit

dardanianews

VAJZA ITALIANE MBETET MISTERI MË I MADH I COVID-19, TASH E 56 DITË REZULTON POZITIVE, POR NUK KA KURRFARË SIMPTOMASH

dardanianews

71 TË SHËRUAR DHE 130 RASTE ME COVID-19!

dardanianews