22 C
New York
June 2, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

LAJMI I FUNDIT: Përfundon takimi Thaçi-Vuçiq në Shtëpinë e Bardhë

Ka përfunduar takimi ndërmjet Presidentit të vendit Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb Aleksandër Vuçiq që është zhvilluar në Shtëpinë e Bardhë ne Shtetet e Bashkuara të Amerikës.Më herët u raportua për takimin ndërmjet Thaçit e Vucicit.Ndërkohë, gjatë ditës kryeministri i vendit Albin Kurti i ka dërguar një letër presidentit të SHBA-së, Trump, ku ndër të tjera e ka njoftuar edhe për taksën ndaj mallrave serbe.

Related posts

Mefail Bajqinovci godet Baton Haxhiun, tregon se çfarë ka bërë UDB-ja

dardanianews

Ankth brenda Pfizer, punonjësja merr me vete 12 mijë dokumenta, të dhëna sekrete dhe tregtare

dardanianews

Çfarë porosie i dërgoi Ibrahim Rugova Adem Jasharit përmes Fehmi Aganit me 22 janar 1998?!

dardanianews