21.3 C
New York
June 25, 2022
DardaniaNews
Featured Lajme

Lajmi i fundit: Presidentja, Vjosa Osmani jep sinjale pozitive për heqjen e vizave – pas takimit me Roberta Metsola

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka deklaruar se Parlamenti Evropian ka shprehur qartë dhe në mënyrë të vazhdueshme vullnetin e popujve të BE-së për t’i hapur rrugë liberalizimit të vizave për qytetarët e Republikës së Kosovës, si dhe nevojën e përshpejtimit të perspektivës sonë evropiane.

Mund të jetë një imazh i 5 persona dhe njerëz në këmbë“Në një diskutim të hapur dhe përmbajtësor me Presidenten e Parlamentit Evropian, Roberta Metsola në Bruksel, diskutuam për nevojën që liderët e vendeve anëtare ta reflektojnë vullnetin e Parlamentit, si dhe të jepet sinjal i qartë se vendet demokratike, liridashëse dhe të përkushtuara ndaj vlerave evropiane e kanë vendin në BE”, ka shkruar ajo. /Indeksonline/

Mund të jetë një imazh i 2 persona dhe njerëz në këmbë

Related posts

152 TË SHËRUAR DHE 224 RASTE ME COVID-19!

dardanianews

POMPEO: KEMI DËSHMI TË MJAFTUESHME SE KORONAVIRUSI FILLOI NË LABORATORIN NË WUHAN

dardanianews

Vjosa Osmani dhe një zyrtar i PDK-së i shkojnë në takim Kurtit, LDK e AAK e bojkotojnë

dardanianews