12.3 C
New York
April 13, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajmi i fundit

LAJMI I FUNDIT: “Tërhiqet” Isa Mustafa, Avdullah Hoti kandidati favorit për kryeministër, në garë edhe Lutfi Haziri

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është tërhequr nga kandidatura për Kryeministër.Kështu bëjnë të ditur burime të Gazeta Blic brenda mbledhjes së Kryesisë së LDK-së.Gazeta Blic nga burime të saja brenda mbledhjes së Kryesisë së LDK-së, ka marrë vesh se deri tani janë dy emra favoritë për kryeministër.

Bëhet fjalë për Avdullah Hotin, i cili ishte zëvendëskryeministër në Qeverinë Kurti, dhe që njihet si bashkëpunëtori më i afërt i liderit të LDK-së, Isa Mustafa.Dhe, kandidati tjetër me shumë gjasa, nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, i cili në zgjedhjet e fundit parlamentare ishte shefi i Shtabit Zgjedhor.Megjithatë, këta emra enee janë në nivel diskutimi.

Haziri dje ka deklaruar se nëse e propozojnë nga partia ai i ka disa kushte për ta pranuar këtë post.

Related posts

Nga Spanja hedhin ‘bombën’: Ronaldo tek Bayerni si zëvendësues i Lewandowskit

dardanianews

Foto e rrallë: Ky është djaloshi që u plagos derisa u dërgonte ushqim ushtarëve të UÇK-së

dardanianews

Skandaloze: Nxënësve në Shqipëri nuk u përmendet Kosova, i mësojnë se vendi i tyre kufizohet vetëm me tre shtete

dardanianews