25.2 C
New York
July 13, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajmi i fundit

LAJMI I FUNDIT: Ky është kandidati i LDK-së për Kryeministër

Në mbledhjen e sotme, Kryesia e Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur të nominojë si kandidat për Kryeministër Avdullah Hotin.“Gazeta Blic” nga burime të saj brenda LDK-së kishte marrë vesh se kandidat favorit për të marrë postin e Kryeministrit ishin ish-zëvendëskryeministri Avdullah Hoti e Lutfi Haziri, por në fund kryesia u përcaktua për ish- kandidatin për kryeministër në zgjedhjet e vitit 2017.Hoti ishte shkarkuar nga posti i zëvendëskryeministrit pas rënies së Qeverisë Kurti.

Related posts

Kosova ka nevojë për Qeveri të re, Albin Kurti për popull të ri

dardanianews

Lajmi i fundit: PZAP vërteton vendimin e KQZ’së, Kurtit dhe të tjerëve s’i lejohet kandidimi

dardanianews

Nis seanca në Strasburg ku do të shqyrtohet anëtarësimi i Kosovës në Këshillin e Europës

dardanianews