22.5 C
New York
June 21, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Majlinda Bregu takohet me Vuçiqin, mësohet çfarë kanë diskutuar

Koordinatorja e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal (RCC), Majlinda Bregu ka takuar ditën e sotme presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiq.

Lajmin e bën me dije organizata e krijuar në kuadër të Procesit të Berlinit.

Ajo ka njoftuar se takimi mes Vuçiq dhe Bregut ishte mjaft produktiv.

Në takim është diskutuar se vlerësimi i rolit të bashkëpunimit Rajonal dhe avanicmi i punës për rigjenerimin e bashkëpunimit pas pandemisë.

Related posts

‘Milaim Zekën e mbajtëm në punë derisa e zbuluam se ishte bashkëpunëtor i Serbisë’

dardanianews

E jashtëzakonshme: Merkel me flamurin e Kosovës para syve të Vuçiqit

dardanianews

Kurti “miraton” protestat e mundshme: Qytetarët kurrë nuk kanë qenë më të zemëruar, s’i ndaloj dot

dardanianews