5.8 C
New York
March 5, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

VV proteston në ora 12:00 me moton “MOS SHKEL MBI VOTËN TIME”

Aktivisti i VV-së, Valmir Ajeti nëpërmjet një shkrimi në Facebook ka bërë me dije se janë duke u bërë gati për të mbajtur një aktivitet në kundërshtim të vendimeve politike dhe situatës së krijuar pas rënies së Qeverisë Kurti.Ajeti thotë se aktiviteti do të mbahet para hyrjeve të Kuvendit, ku do të vendosen pankarta me mbishkrime të ndryshme si MOS MA SHKEL VOTËN, UNË VOTOVA PËR NDRYSHIM, VULLNETI QYTETAR NUK SHKELET, etj).“Aktiviteti fillon nga ora 12:00″ shkruan Ajeti në Facebook .

Related posts

Marko Djuric sulmon Gazetën Express: Po bën përpjekje që ta dëmtojë luftën tonë të përbashkët

dardanianews

Ky është mërgimtari 35 vjeçar që vdiq në aksidentin në Çagllavicë (EMRI/FOTO)

dardanianews

Ish bashkëluftëtari i Sali Çekajt paralajmëron arrestime të reja nga Specialja, tregon cilat vizita duhet të hetohen

dardanianews