20.8 C
New York
September 25, 2022
DardaniaNews
FeaturedLajme

VV proteston në ora 12:00 me moton “MOS SHKEL MBI VOTËN TIME”

Aktivisti i VV-së, Valmir Ajeti nëpërmjet një shkrimi në Facebook ka bërë me dije se janë duke u bërë gati për të mbajtur një aktivitet në kundërshtim të vendimeve politike dhe situatës së krijuar pas rënies së Qeverisë Kurti.Ajeti thotë se aktiviteti do të mbahet para hyrjeve të Kuvendit, ku do të vendosen pankarta me mbishkrime të ndryshme si MOS MA SHKEL VOTËN, UNË VOTOVA PËR NDRYSHIM, VULLNETI QYTETAR NUK SHKELET, etj).“Aktiviteti fillon nga ora 12:00″ shkruan Ajeti në Facebook .

Related posts

Diplomacia ruse filmohet duke djegur dokumente para se të largohet nga Ukraina

dardanianews

Ekskluzive: Sonte për herë të parë në një intervistë për media shqip, flet në Pressing Richard Grenell

dardanianews

Burri i Albulena Haxhiut me një reagim i drejtohet Veselit, Haradinajt e Limajt: Mbylleni gojën!

dardanianews