26.3 C
New York
July 12, 2024
DardaniaNews
EkonomiLajme

Për punëtorët e shtetit pagat rriten në verë, info është 99% e saktë

Arifi: Për punëtorët e shtetit pagat rriten në verë, info është 99% e saktë.

Ish-shefi i kabinetit në qeverinë e Ramush Haradinaj, Avni Arifi, ka bëre një postim, ku ka thënë se pagat për punëtorët e administratës publike, ata shëndetësorë të arsimit dhe pensionistët do të rriten në verë.

Ai gjithashtu tha se zgjedhjet do të mbahen në tetor.

Postimi i plotë:

Një lajm i mirë për punëtorët e administratës publike, punëtorët shëndetësorë të arsimit dhe pensionistët. Zgjedhjet për rreth 100% do të mbahen në tetor kurse rrogat dhe pensionet qeveria e vetëvendosjes do të i rrisë me një përqindje jo edhe të vogël diku kah mesi i verës e me se largu ne shtator. Kjo është deri 99% e sigurte. Urime e i gëzofshi.

Related posts

Baton Haxhiu tregon për herë të parë arsyen e largimit të tij nga Klan Kosov

dardanianews

Në Malishevë nusja e bën֝ë burrin për spital, ky i fundit ankohet në polici!

dardanianews

Bekim Jashari me reagim të ashpër ndaj Sami Lushtakut: Edhe në luftë paske ndihmuar me qëllime fyese e denigruese

dardanianews