6.5 C
New York
March 5, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

“Plaku dhe deti” në Vlorë/ Aventura e rrezikshme e peshkatarit, për dy ditë ‘betejë’ në det, shpëtohet nga varkë tjetër

Një aventurë, e cila të kujton filmin “Plaku dhe Deti” i ka ndodhur një peshkatari të vjetër vlonjat, i cili ka kaluar gjithë jetën në det. Mësohet se ai ishte nisur nga Jala për të peshkuar dhe prej dy ditësh endej në det. Rryma e kishte transportuar deri afër ishujve Fanos dhe përsëri e kishte afruar në Shqipëri i ndihmuar dhe nga lopatat. Ndërkohë që me vete nuk kishte as telefon apo mjet tjetër për të kërkuar ndihmë.

Gomonia e të moshuarit ishte pikasur rastësisht nga një tjetër peshkatar, i cili i ishte afruar mjetit të lundrimit. Pasi është afruar, i moshuari i kishte kërkuar ndihmë, ndërsa e ka transportuar armtë drejt bregut.

Related posts

“Ma prezantoi personalisht Hashim Thaçi, plani ishte i Edi Ramës dhe Baton Haxhiut” – Agim Bahtiri rrëfen bisedën me ish-presidentin

dardanianews

E rëndë: Një grua bën vetëvrasje duke u djegur me benzin në Gjakovë

dardanianews

“Do ruajmë raportet, lidhim marrëveshje të re për gazin”, zbardhet telefonata e Putin dhe Vuçiç

dardanianews