10.1 C
New York
April 18, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Publikohet sondazhi i fundit, kjo është përqindja që merr VV, PDK, LDK, AAK dhe Nisma

Nga sondazhi i realizuar nga kompania PIPOS, ndërmarrje kjo e kontraktuar nga televizioni Klan Kosova, Lëvizja Vetëvendosje ka dalë e para me 40.95%.

Prapa Vetëvendosjes qëndron Partia Demokratike e Kosovës, me 22.3 për qind.

Ndërkaq, subjekti politik i tretë në këto zgjedhje, siç thotë rezultati i sondazhit, del të jetë LDK’ja, me 19.35%.

Subjektet e tjera politike me përqindje janë kështu si vijojnë: AAK 7.8% dhe Nisma 3.15%.

 

Related posts

Kurti: S’lejojmë marrëveshje për shkëmbim territoresh as në Shtëpinë e Bardhë as në Shtëpinë e Gjelbër as në të Kuqen

dardanianews

Liberta Spahiu e konfirmon se është në lidhje dashurie

dardanianews

Hajni i armatosur hyn në një dyqan në Prishtinë, tutet nga konsumatori trim

dardanianews