4.9 C
New York
January 30, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Publikohet videoja ku dëgjohet përkthyesja e Kuvendit duke lëshuar zëra të çuditshëm dhe dyshues

Në një video të publikuar nëpër rrjetet sociale, dëgjohet një përkthyese e Kuvendit të Kosovës e cila derisa përkthen fjalimin e një deputeteje nga gjuha turke në atë shqipe, dëgjohet duke lëshuar zëra të çuditshëm.

Për këtë video, ka nisur hetimet edhe Kuvendi.

Rasti ka ndodhur gjatë seancës së Kuvendit për Ditën Ndërkombëtare të Gruas, të mbajtur më 9 mars.

Më poshtë mund ta dëgjoni videon ku përthyesja lëshon lëshon zëra të çuditshëm:

Related posts

Shqipëria ndër vendet me normën më të lartë të ‘dembelizmit’ në Europë në 2020-tën

dardanianews

Skandaloze, pronari i picerisë në Sarandë i ngacmon të dashurën dhe i sulet me thikë turistit – pamjet

dardanianews

Bie çmimi i grurit pas marrëveshjes Ukrainë-Rusi për eksport

dardanianews