16.1 C
New York
September 25, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Qeveria miraton Pakon Emergjente Fiskale, ja të gjithë përfituesit

Qeveria në detyrë e Kosovës ka miratuar Pakon Emergjente Fiskale nga e cila pritet të mbështeten bizneset, penzionerët, anëtarët e skemave sociale, komunat dhe pagesa shtesë për punëtorët e administratës shtetërore.

Mjetet për financimin e pakos emergjente, Qeveria në detyrë synon që t’i sigurojë përmes kredisë në institucionet financiare ndërkombëtare dhe emetimit të letrave me vlerë.

Propozim vendimi është votuar në Qeverinë e Kosovës.

Këtu është propozim-vendimi i plotë i Qeverisë:

Related posts

Eksperti i NATO-s: Vuçiqi u paralajmërua se çka i ndodh nëse e sulmon Kosovën

dardanianews

Analiza me përqindje: Sa vota shkojnë për Vjosa Osmanin, ku janë LDK e VV

dardanianews

Putini në këtë fazë “siç ka qenë Millosheviq në Serbi”

dardanianews