19.2 C
New York
May 27, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Ramush Tahiri: Më e lehtë që LDK ta tërheq mocionin apo Kurti vendimin për shkarkimin e Veliut

Politologu Ramush Tahiri, ka komentuar gjendjen aktuale politike në vend.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka pyetur se që të mbetet qeveria Kurti ende, a është më lehtë që LDK ta tërheq mocionin e votëbesimit, apo që Kurti ta tërheq vendimin për shkarkimin e Veliut, përcjell Bota sot.

A ma lehte eshte…
-Me e terheq LDK mocionin e votebesimit

Apo

– Kryeministri Kurti me e hjek vendimin per shkarkimin e ministrit Veliu.

Related posts

Shefi i Stafit të Kurtit e pranon që e ka takuar përfaqësuesin e Zyrës Ndërlidhëse të Serbisë

dardanianews

Ramadani: Situata epidemiologjike në Kosovë – më e mira në rajon dhe Evropë

dardanianews

A do të ketë një ribashkim me Borën? Danaldi jep përgjigjen interesante

dardanianews