6.5 C
New York
March 25, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Ramush Tahiri: Më e lehtë që LDK ta tërheq mocionin apo Kurti vendimin për shkarkimin e Veliut

Politologu Ramush Tahiri, ka komentuar gjendjen aktuale politike në vend.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka pyetur se që të mbetet qeveria Kurti ende, a është më lehtë që LDK ta tërheq mocionin e votëbesimit, apo që Kurti ta tërheq vendimin për shkarkimin e Veliut, përcjell Bota sot.

A ma lehte eshte…
-Me e terheq LDK mocionin e votebesimit

Apo

– Kryeministri Kurti me e hjek vendimin per shkarkimin e ministrit Veliu.

Related posts

Gjukanoviq: Qeveria do të shkarkohet në shkurt, zmbrapsëm nacionalizmin serbo-madh

dardanianews

“Sa fytyra”, Getinjo publikon këngën e re

dardanianews

Rakiq dhe Jevtiq votojnë kundër programit të qeverisë së re

dardanianews