9.1 C
New York
April 20, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Reagon edhe Britania e Madhe për taksën, ja qfarë thotë?

Ambasada e Britanisë së Madhe në Prishtinë ka reaguar përmes një postimi në Facebook, lidhur me heqjen e pjesshme të taksës nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Britania e Madhe thotë se hapi i Kurtit është i mirë, megjithatë taksa duhet të hiqet plotësisht.

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson i ka thënë në telefon presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, se e mbështet rifillimin e dialogut në mes të Serbisë dhe Kosovës.

Kryeministri Johnson e përshendeti heqjen pjesërisht të taksës nga kryeministri Kurti, megjithatë Britania e Madhe do të vazhdojë të kërkojë heqjen e plotë të taksës.

Related posts

Publikohen emrat e spiunëve që kanë punuar në BeH dhe Kosovë nën flamurin e OKB-së

dardanianews

A ranë në kurthin e Thaçit, Kurti dhe Mustafa?

dardanianews

Kosovari refuzon të kthehet në Kosovë, vetëvaret në një gjykatë në Francë

dardanianews