19.6 C
New York
June 7, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Reagon edhe Britania e Madhe për taksën, ja qfarë thotë?

Ambasada e Britanisë së Madhe në Prishtinë ka reaguar përmes një postimi në Facebook, lidhur me heqjen e pjesshme të taksës nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Britania e Madhe thotë se hapi i Kurtit është i mirë, megjithatë taksa duhet të hiqet plotësisht.

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson i ka thënë në telefon presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, se e mbështet rifillimin e dialogut në mes të Serbisë dhe Kosovës.

Kryeministri Johnson e përshendeti heqjen pjesërisht të taksës nga kryeministri Kurti, megjithatë Britania e Madhe do të vazhdojë të kërkojë heqjen e plotë të taksës.

Related posts

Ushtria ukrainase vret dy grekë, dy të tjerë plagosen rëndë

dardanianews

Atak kardiak pas debatit me Putin/Çfarë po ndodh me ministrin e Mbrojtes së Rusisë

dardanianews

Thaçi: Albin Kurti ka kënduar te Serbia, këndon edhe sot

dardanianews