8.3 C
New York
April 22, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Sadri Ramabaja reagon ndaj Xhavit Halitit: Kryekomplotist i UÇK-së

Veprimtari i çështjes kombëtare dhe anëtari i LVV-së, Sadri Ramabaja, ka reaguar ndaj Xhavit Halitit, pas deklaratave të tij në një emision televiziv.

Ramabaja e quan kryekomplotist të UÇK-së, Xhavit Halitin, për të cilin thotë se e kishte keqpërdor idenë për Drejtorinë politike brenda Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së për të shmangur kryesinë e LPK-së.

Reagimi i Ramabajës:

Kryekomplotisti i UÇK-së, Xhavit Haliti, në PRESING (1.2.2021), përvijoi idenë për Tryezën e partive politike, duke shmangur nesër Parlamentin, krejt ngjashëm si kishte vepruar dikur (1998) duke keqpërdorë idenë për Drejtorinë politike si instancë brenda SHP të UÇK-së, për ta shmangur Kryesinë e LPK-së!

Duket se ai nuk e koncepton si duhet kohën: jemi në vitin 2021, jo në vitin 1998!

Ujku qimen e ndërron, por hujin jo!

Related posts

Një faqe e LDK-së publikon videon e Rifat Jasharit që ‘trondit’ Rexhep Selimin dhe Azem Sylën

dardanianews

Fjalimi i jashtëzakonshëm i Rugovës: Synojmë një fitore solide, edhe të tjerët duhet të jenë së bashku me ne, në ndërtimin e Kosovës!

dardanianews

Edhe 79 raste të reja me koronavirus në Kosovë — shërohen 71 pacientë të tjerë

dardanianews