14.4 C
New York
May 6, 2021
DardaniaNews
Lajme

Sami Lushtaku do të kandidojë për kryetar të Skenderajt më 2021

Ish-kryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku, ka vendosur që të garojë përsëri për postin e dikurshëm.

Lushtaku do të kandidojë për kryetar të Skenderajt në zgjedhjet lokale më 2021.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai, gjatë një interviste në Rtv Dukagjini, të shtunën.

“Kam vendosur përsëri të kandidoj dhe t’i mbaroj projektet e lëna në gjysmë. Unë prej katër vitesh edhe pse kam pasur përkrahjen e qytetarëve nuk kam mundur të jem kryetar dhe t’i kryej obligimet që më takojnë”, tha ai.

 

Lushtaku, shef i Partisë Demokratike të Kosovës në Skenderaj, ishte tërhequr nga gara për kryetar në zgjedhjet e kaluara, pas paraqitjes së kandidaturës së Bekim Jasharit.

Por, mes Lushtakut e Jasharit ka pasur disa përplasje, që prej zgjedhjes së këtij të fundit në krye të Komunës së Skenderajt.

Related posts

Anita Haradinaj e mohon shkrimin e “Bota Sot” se është rrahur nga Ramush Haradinaj dhe është dërguar në emergjencë

dardanianews

Vjen lajmi i madh: Në Kosovë do të hapen shkollat, çerdhet e kufijtë

dardanianews

Para se të shkonte në Hagë, Thaҫi i drejtohet Amerikës, por merr këtë përgjigje

dardanianews