11.1 C
New York
May 8, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Specialja jep detaje: Veseli u lirua për vizitë në Kosovë për këtë arsye, ja kush po e përcjell

Gjykata Speciale ka konfirmuar se ka liruar ish-kryetarin e Kuvendit të Kosovës Kadri Veselin, për një vizitë në Kosovë.

Zëdhënësja e Speciales Angela Griep, ka thënë për gazetën “Bota sot”, se Veselit i është mundësuar një vizitë kujdestarie në Kosovë për të takuar familjen e ngushtë.

“Për shkak të arsyeve bindëse humanitare, gjyqtari i procedurës paraprake ka udhëzuar Zyrën e Regjistrimit që të menaxhojë një vizitë kujdestarie në Kosovë për të takuar familjen e ngushtë”, ka thënë Griep.

Ajo nuk ka treguar se sa ditë do të qëndrojë Veseli në Kosovë, por ka njoftuar se ish-kryetari i PDK-së mbetet në paraburgim. Veseli po përcillet nga Policia e Kosovës dhe e EULEX-it në Kosovë.

I akuzuari mbetet në paraburgim të Dhomave të Specializuara. EULEX dhe Policia e Kosovës po mbështesin Dhomat e Specializuara të Kosovës”, ka deklaruar zëdhënësja e Speciales për “Bota sot”.

Veseli është parë duke dalë nga spitali i Mitrovicës “Dr.Sami Haxhibeqiri”, aty ku po trajtohet babai i tij, i cili është në gjendje të rëndë shëndetësore. Mitropol ka raportuar se ai do të qëndrojë në Kosovë për tre ditë./Botasot

Related posts

Osmani: Familja ime politike asnjëherë as nuk ka qenë as nuk do të jetë Hashim Thaçi

dardanianews

Këshilltari i Kurtit thotë se Thaçi vjen nga një familje fshatare, nënën e ka amvise

dardanianews

Fatkeqësisht ka rritje: 24 raste të reja me covid-19 dhe 14 të shëruar!

dardanianews