19.3 C
New York
June 15, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Thirrja për Konjufcën: Glauk, tërhiqe akuzën për Shkëlzenin

Analisti i çështjeve politike Bleron Baraliu, ka kërkuar nga ministri i Jashtëm në detyrë Glauk Konjufca, ta tërheq akuzën e tij ndaj këshilltarit të kryeministrit në detyrë Albin Kurtit, Shkëlzen Gashit.

Sipas Baraliut, Gashi nuk ka thënë kurrë që “UÇK-ja ka bërë krime”, por atij i është mveshur parafrazimi, përcjell Bota sot.

Ai këtë e ka quajtur shpifje.

Postimi i Braliut në Facebook, pa ndërhyrje:

Glauk, Glauk, Glauk! (@Konjufca)

Xeni kurre ska thane “UCK ka bere krime”. Degjo me kujdes, mos u be pacaver e pandemive injorante lincuese. Mveshja e ketij parafrazimi krejtesisht te paqarte ndaj Xenit eshte hiq me pak se shpifje, dhe rezoni yt logjik deri te konkluza asgje me pak se deshmi e nje perrocke te ceket mbushur me mosdituri! ??‍♂️. Terhiqe akuzen!

@Shkëlzen Gashi. #rezisto!

P.s. E mbylla postimin sepse nje mik mtha po keqinterpreton Glaukun. E degjova serish. Glauku po aludon pa ekuivok se Xeni ka deklaruar se UCK ka kryer krime. Postimi rikthehet per publik per kohe te mjaftueshme sipas standardit. Beni screenshota, mos u ankoni pse e mbylli neser…

Related posts

Vazhdon gjendja e rënduar me Covid në Kosovë: 16 të vdekur e 2098 raste të reja

dardanianews

Zbulohet se cili ilaç e shëron koronavirusin, dhe është shumë i lirë

dardanianews

Edhe Gani Geci përfshihet në debatin Grenell-Kurti, tregon për lutjen që Albright ia bëri Hashim Thaçit gjatë luftës

dardanianews