22.5 C
New York
June 21, 2021
DardaniaNews
Kronika e zezë Sport

Tronditet futbolli anglez, vdes futbollisti 23 vjeçar

Ish-futbollisti i Motherwellit në Skoci, kishte nisur karrierën profesionale në Millwall, ndërsa ka reprezentuar edhe skuadra tjera në Angli si Brentwood, Braintree dhe Crewe.

Mbulu, i lindur në Londër, kishte kaluar te Morecambe, ekip i ligës së katërt angleze në muajin janar, pas një periudhe të shkurtër te Crewe. Morecambe garon në kategorinë e katërt angleze.

Në një komunikatë, Morecambe e ka vlerësuar Mbulun si shumë të dashur në skuadër.

Futbollisti i ri është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij. Policia nuk e ka vlerësuar vdekjen si të dyshimtë.

Related posts

Reperi i famshëm vdes nga koronavirusi

dardanianews

Ngjarje e rëndë: Dy të vdekur në minierën e Novobërdës nga shembja e dheut

dardanianews

Ronaldo kthehet në “Santiago Bernabeu”

dardanianews