12.3 C
New York
April 13, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Vazhdon trendi pozitiv, sonte numri i të shëruarve trefish më i lartë se i të infektuarve

31 persona janë shëruar sonte dhe 10 të tjerë kanë rezultuar pozitivë për koronavirus.

Lajmin e dha i pari i Shëndetësisë, Arben Vitia, që tha se dita e sotme është e dyta shpresëdhënëse për përmirësim të situatës.

“Sapo i morëm rezultatet për ditën e sotme. 31 bashkëqytetarë janë të shëruar pas testimeve. Ndërsa nga 250 testime vetëm 10 qytetarë kanë rezultuar të infektuar. E sotmja është dita e dytë kur në vendin tonë shënojmë këto rezultate shpresëdhënëse”, ka shkruar ai.
“Të bashkuar dhe të koordinuar e me përkushtim do ia dalim. Kujdesi duhet të vijojë njëjtë si deri tani, sakrifica e secilit po i jep rezultatet. Ndaj le të jemi të vëmendshëm e solidarë si deri tani. #mosurelakso”.

Related posts

Princit të mafies që po investonte në Shqipëri i sekuestrohen qindra milionë euro!

dardanianews

Në orën 14:00 dalin rezultatet për 90 persona, përfshirë figura publike

dardanianews

Dy fushëbeteja në Ukrainë, Luhansk dhe Donetsk. Batalioni rus ‘mbytet’ në lum

dardanianews