15.7 C
New York
June 24, 2021
DardaniaNews
Kronika e zezë Lajme Shqipëri

Vdekja misterioze e 23-vjeçares nga Tirana, në trupin e të resë u zbuluan simbole pagane që tregojnë fuqinë

U raportua si vdekje e shkaktuar nga infektimet, por pas ekspertizës në trupin e 23-vjeçares janë gjetur shenja të çuditshme. Bëhet fjalë për simbole Runes që tregojnë fuqinë. Menjëherë pas kësaj kanë nisur hetimet për të zbuluar nëse e reja kishte lidhje me sekte pagane, apo i kishte zbuluar përmes internetit.

U raportua si vdekje e shkaktuar nga infektimet, por pas ekspertizës në trupin e 23-vjeçares janë gjetur shenja të çuditshme. Bëhet fjalë për simbole Runes që tregojnë fuqinë. Menjëherë pas kësaj kanë nisur hetimet për të zbuluar nëse e reja kishte lidhje me sekte pagane, apo i kishte zbuluar përmes internetit.

Deri në këtë fazë të hetimit është e paqartë se çfarë riti paganizmi ndiqte në internet Evgjeni Baxho. Për të hedhur dritë mbi këtë çështje, policia ka marrë telefonin e saj për të parë historikun e navigimit në internet.

Vizatimi në barkun e vajzës, ku renditen tre shigjeta, rezulton të jetë bashkim i tre simboleve në një të vetëm, duke treguar fuqinë.

Lidhur me këtë ngjarje janë marrë në pyetje disa persona, që janë të njohur të Evgjeni Baxhos, por deri në këtë fazë të hetimit nuk është përftuar ndonjë e dhënë interesante.

Tezja e vajzës që jetonte me qira në Tiranë, ka treguar se mbesa e saj vuante nga komplikacioni i një dhëmballe dhe bajamet dhe që prej 10 ditësh kishte entje dhe po trajtohej me antibiotik.

Nuk dihet me saktësi se në çfarë rrethanash ka ndodhur vdekja e 23-vjeçares, Evgjeni Baxho, por pritet që në ditët në vijim policia dhe prokuroria e Tiranës, të njihen me ekspertimin mjeko-ligjor të mjekëve.

Related posts

U shfaq me kunatin e Lulzim Bashës? Flet Dritan Leli

dardanianews

Reagon ashpër një komisionere: Po votojnë kah 3-4 herë, anuloni zgjedhjet në këtë vendvotim

dardanianews

Fizikanti i njohur sqaron se pse ne nuk mund t’i shohim jashtëtokësorët

dardanianews