4.2 C
New York
February 3, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Vjosa Osmani kryeministre, ja kush e propozon

Pas rrëzimit të Qeverisë së Kosovës me mocion mosbesimi, tashmë duhet të formohet një Qeveri e re, e cila do ta udhëhiqte shtetin e Kosovës deri në zgjedhje të reja.

Familja e veprimtarit të LDK-së, Haki Imerit, thotë se do të ishte një hap i mençur nëse Vjosa Osmani propozohet për kryeministre.

Përmes një postimi në Facebook, kjo familje thotë se Vjosa Osmani është më e votuara në LDK dhe është faktori më unifikues në këtë situatë të rëndë që p kalon vendi.

Familja Imeri thotë se Osmani i plotëson kushtet më shumë se kushdo tjetër.

Postimi i plotë:

Do të ishte hap i mençur nëse Vjosa Osmani të propozohej për Kryeministre. Është më e votuara në LDK dhe është faktori më unifikues në këtë situatë të rëndë që po kalon vendi.

Gjithashtu i plotëson kushtet më shumë se kush do tjetër nga LDK-ja. Dhe përfundimisht LDK-ja mund të rehabilitohet deri në zgjedhjet e ardhshme…

Related posts

Ish-Kryeadministratori Reucker shkruan libër për Kosovën, tregon për raportet me ish-Presidentin Sejdiu

dardanianews

Raketat “Harpoon” në aksion, Ukraina fundos dy anije të tjera ruse

dardanianews

Çfarë fshihet në “bunarin e ferrit”? Hulumtuesit futen në kraterin misterioz në Oman, nga i cili dalin aroma të pakëndshme dhe fliten histori të ndryshme

dardanianews