2.9 C
New York
April 22, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Vucic nga Stambolli: Shqiptarët po përgatiten të përzënë serbët nga Kosova

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, para takimit me Presidentin e Turqisë, Recvep Tayyip Erdogan, tha para gazetarëve se shqiptarët në Kosovë po përgatisin, kur edhe do të përzënë edhe ata 95 mijë serbë të mbetur sipas tij.

Ai u pyet se a do të ketë vazhdim të dialogut të nivelit më të lartë në Bruksel, siç shkruajnë mediat serbe pasi pala kosovare thotë se nuk do të ketë, Vucic u shpreh se po ndodh ajo që ai ka paralajmëruar për shumë kohë si BE’në dhe zyrtarët ndërkombëtar.

Related posts

LAJMI I FUNDIT: 15 raste të reja me koronavirus në Kosovë

dardanianews

Banorët e Prishtinës duhet t’i mbajnë dritaret e mbyllura, prej sot e deri të premten

dardanianews

Osmani: Masa e përkohshme parandaloi një dëm të pariparueshëm në funksionimin e institucioneve

dardanianews