18.7 C
New York
June 28, 2022
DardaniaNews
Featured Lajme

Lajmi i fundit: 10 raste të reja me COVID-19, shkon në 387 numri i të infektuarve në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka bërë të ditur se 10 persona kanë rezultuar pozitiv në testin për COVID-19, nga 137 mostra të testuara në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare me metodën RT-PCR gjatë të hënës.

“Sot më 14 prill 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 137 mostra të marra nga Klinika Infektive, gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren si dhe nga karantina në Qendrën studentore. Me SARS-CoV-2, pozitiv sot janë diagnostikuar gjithsej dhjetë (10) raste”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Related posts

Albin Kurti pasi e vizitoj dje veriun, qytetari e krahason me vizitën e Rugovës më 2002

dardanianews

Historia sekrete , kush ja “preu” gishtin e dorës Fatos Nanos, Dha para me thasë për t’ja gjetur…

dardanianews

Exit Polli i Baton Haxhiut: Prishtina shkon në balotazh

dardanianews