13.7 C
New York
December 10, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Vjen super lajmi prej shtetit europian hap shkollat dhe

Në Danimarkë, pas disa javë mbylljeje për shkak të emergjencës me koronavirus, shkollat fillore dhe kopshtet do të hapen, të paktën në 52 bashki, mes të cilëve Copenhagen, që prej të mërkurës, ndërsa për 46 të tjera do të rihapen në 20 prill. Lajmin e bën me dije shoqata e autoriteteve lokale daneze, cituar nga The Local.dk.Ky lirim, bën me dije gazeta, varet nga koha e vendosur në normë, sipas masave të sigurisë së parashikuara, nga Instituti i shendetit publik.

Related posts

Albert Krasniqi kishte vrarë një student 17 vjeçar më 2004: Vuajti vetëm 4 vjet burg

dardanianews

Gjermania teston aplikacionin për monitorimin e përhapjes së koronavirusit

dardanianews

Nga gjaku te salca/ I vrau dhe trupat i treti në acid, arrestohet pas 17 vitesh arrati vrasësi i “Ndraghetës”, ja puna që bënte për tu kamufluar në Francë

dardanianews