31.3 C
New York
June 26, 2022
DardaniaNews
Featured Lajmi i fundit Shëndetësi

Alarmante: Numër tepër i lartë i rasteve pozitive me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit nga 9.194 testime, 2.050 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 2 mije e 50  raste të reja të infektuara me këtë virus.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Ky është njoftimi i Ministrisë:

Related posts

Kujdes: Kjo është bima më helmuese në botë, ja si duket dhe ku rritet

dardanianews

Lufta për toka të huaja: Pas Rusisë, “çohet peshë” edhe Turqia

dardanianews

Deklarata skandaloze e Haki Abazit: I krahason Thaçin e Mustafën me kriminelin Milosevic që vrau mijëra kosovarë

dardanianews